توليد انواع مخازن
 
نويسندگان
جستجو
پيوندهای روزانه
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 26
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 2916

استفاده از ورق گالوانيزه براي ساخت مخازن چه مزايايي دارد؟

چگونه براي جلوگيري از زنگ زدگي سفيد روي محصولات فلزي داراي روكش روي زنگ سفيد زنگ چيست؟ زنگ سفيد ، يك رسوب پودري سفيد است كه از يك فرآيند خوردگي طبيعي تشكيل شده است و مي تواند روي هر محصول جديد فولادي با روكش روي ايجاد شود.

اين به ظاهر فلز آسيب مي رساند ، به لايه ضد خوردگي روي نيز كه از بدنه فولاد محافظت مي كند ، مضر است. روي يك پوشش بسيار بادوام به منظور فراهم آوردن محافظ قرباني از بستر زيرزميني فولادي است ، اما به دليل اينكه در برابر آب واكنش پذير است ، بايد در نگهداري صحيح از مخزن گالوانيزه ساخته شده دقت زيادي كرد. به همين دليل است كه اغلب به آن "لكه نگهدارنده مرطوب" گفته مي شود. 

مخزن گالوانيزه ورق سفيد از زنگ سفيد پودر سفيد در واقع روي هيدروكسيد روي است - ماده اي كه هنگام واكنش روي با آب و هوا تشكيل مي شود - و به تدريج روي را مصرف مي كند.

پوشش؛ اين فرآيند به احتمال زياد در شرايط مرطوب با گردش نامناسب هوا اتفاق مي افتد. يك مطالعه موردي جالب در پايان اين گزارش وجود دارد كه نشان دهنده مشكلاتي است كه مي تواند رخ دهد. شرط تعيين سازند زنگ سفيد چند عامل اصلي وجود دارد كه سرعت سفيد را تعيين مي كند.

علل تشكيل زنگ مخزن فلزي و گالوانيزه عبارت است از:

 • روش ذخيره سازي مخزن گالوانيزه

• محل نگهداري

• گردش هوا

• روش ذخيره هوايي


قرار دادن مخزن گالوانيزه يا فولادي در بيرون از منزل ، در معرض رطوبت و ساير عناصر هميشه احتمال تشكيل زنگ سفيد را افزايش مي دهد. گردش هوا اگر بسته هاي فلزي به هم وصل شده باشند ، اين جريان هوا را در اطراف محصول محدود مي كند و احتمال تبخير و افزايش رطوبت را كاهش مي دهد. احتمال خوردگي وجود دارد.

آب و هوا در مناطقي از بارندگي هاي زياد ، مانند مناطق گرمسيري و بسياري از مناطق گرمسيري ، رطوبت مي تواند در بين سطوح فردي قرار بگيرد و لكه ذخيره سازي مرطوب ممكن است ايجاد شود. همچنين ، هنگامي كه فولاد با روكش روي با شرايط مرطوب و مرطوب متناوب در معرض جو قرار گيرد ، سطح آن با گذشت زمان كسل مي شود ، زيرا مكانيسم خوردگي "طبيعي" روي يك لايه كربنات روي ايجاد مي كند.

توصيه و مراقبت و ذخيره سازي براي پوشش داده شده با فولاد روي روي محصول با هدف حفظ زيبايي ظاهري فولاد با روكش روي ، به روكش هاي محافظ مانند مانع از رنگ يا پوشش پودري مورد نياز است. اين امر به جلوگيري از خوردگي "طبيعي" كه مي تواند محصول را تحت تأثير قرار دهد ، كمك مي كند.

از نظر زنگ سفيد به طور خاص ، كاربران نهايي بايد هنگام دريافت محصول و سپس هنگام ذخيره آن ، اقدامات احتياطي را انجام دهند ، همانطور كه در بالا ذكر شد. ابتدا به محض تحويل ، اطمينان حاصل كنيد كه هر محصول زينك شده در شرايط خشك و عاري از زنگ زدگي سفيد است. اگر بازرسي نشانه هايي از لكه نگهدارنده مرطوب را نشان داد ، يا اينكه بسته ها مرطوب يا مرطوب با چگالش هستند ، بايد رد شود.

هنگام تهيه ترتيب براي ذخيره محصول ، فاكتورهاي زير را در نظر بگيريد:

• بسته هاي استيل روي بايد سريعاً مخفي شود ، تا اطمينان حاصل شود كه آنها در معرض رطوبت غيرضروري قرار ندارند.

• براي جلوگيري از قرار گرفتن در معرض رطوبت هوا ، آلودگي نمك و تراكم ، آنها را بايد به دور از درهاي باز ، پنجره ها و يا لفاف ها نگهداري كنيد.

• حفظ پاكيزگي و كنترل pH ، خوردگي و مهار باكتري ها در مايع برش مبتني بر آب بسيار مهم است. سيستم هاي مورد استفاده براي برش بسته هاي توبولهاي فولادي با روكش روي. مايعات باقيمانده و گنجشك به جاي مانده در داخل بسته بندي باعث تسريع خوردگي مي شوند.

اگر بسته ها در جاي خشك نگهداري شوند ، ميزان خوردگي روي بسيار كند خواهد بود. بهترين مكان در داخل و دور از عناصر به طور كامل است. اگر محصول مرطوب شود ، زنگ سفيد ممكن است ناشي از واكنش روي ، رطوبت و اكسيژن باشد.
 اگر محصولات در معرض آب قرار دارند ، آسانترين راه براي جلوگيري از خوردگي اطمينان از خشك شدن آنها است. بسته هاي مرطوب بنابراين بايد در اسرع وقت به طول هاي مختلف از هم جدا شوند تا اجازه دهند خشك شدن همه قسمت هاي داخلي كاملاً خشك شود. اگر چاره اي جز ذخيره بسته هاي خارج از خانه ، با حداقل محافظت در برابر عناصر وجود نداشته باشد ، ضروري است كه بسته شكاف باز شود و طول هاي جدا شده جدا شده پلاستيكي بين هر لايه ، همانطور كه در نمودار زير نشان داده شده است.

جهت نگهداري خارجي محصول پوشيده شده با روي به منظور جلوگيري از بروز لكه هاي نگهداري مرطوب بر روي سطوح پوشيده از روي ، بايد محصول را در طول 5 ميلي متر در شيب 5 mm نگهداري كنيد. اين تضمين مي كند كه آب آزادانه از سطوح در معرض تخليه شود.

تسمه ها را بايد برش داده و فاصله بين هر لايه را درج كنيد تا رطوبت بين سطوح در حال تماس از بين برود. ميزان خوردگي فولاد روي روكش شده كه در خارج ذخيره شده است ، مطابق نمودار فوق ، از حاشيه بالاتر از مقدار لوله در داخل انبار خواهد بود ، اما نه سريع انگار كه محصول به صورت بسته ذخيره مي شود و در يك تكه در خارج انباشته مي شود.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۰:۰۹ ] [ آي آر مخزن ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

آي آر مخزن توليد كننده انواع مخازن آب شرب، مخازن اسيدي، مخازن سوخت، مخازن كامپوزيت، گالوانيزه، پلي اتيلن و ... تلفن تماس: 02144787172
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب