توليد انواع مخازن
 
نويسندگان
جستجو
پيوندهای روزانه
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 26
دیروز : 5
افراد آنلاین : 1
همه : 1648

براي انتخاب بهترين مخزن آب ايستا پليمر شريف ، بايد ابتدا شرايط مختلف اعم از شرايط آب و هوايي، مساحت و ارتفاع موجود، نوع كاربري مخزن آب شرب يا غير شرب و ديگر خواسته‌ها بررسي شود. سپس با توجه به شرايط جنس مخزن، شكل و اندازه آن تعيين گردد. به همين منظور بايد به اين موضوع پرداخت كه بهترين مخزن آب كدام است؟

مزاياي انتخاب مخزن آب مناسب

استفاده از مخزن ذخيره آب براي ساختمان مزاياي زير را دارا مي باشد:
۱– تامين آب مورد نياز ساختمان به هنگام قطع شبكه آب شهري: در فصول گرم سال در ساعات بيشينه مصرف فشار آب شبكه شهري كاهش مي يابد و ممكن است مصرف كنندگاني كه در نقاط مرتع تر شهري هستند و يا در طبقات بالاتر هستند دچار مشكل قطعي آب شوند. در اين زمانها با تكيه به آب ذخيره شده در مخزن و با كمك پمپ مي توان مي توان بدون مشكل اين ايام را پشت سر گذاشت.

۲– كاهش فشار بر شبكه آب شهري در ساعات بيشينه مصرف : با حذف مكش مستقيم پمپ ها از شبكه آب شهري و آبرساني با واسطه مخزن ذخيره و پمپ ، در ساعات اوج مصرف فشار مكش از روي شبكه آب شهري برداشته خواهد شد.

۳– كنترل فشار آب مورد نياز ساختمان با كمك پمپ : مي توان با كمك پمپ و مخزن هميشه فشار آب مورد نياز را در دسترس ساكنين يك مجتمع مسكوني قرار داد.

مخزن ذخيره آب

انواع مخازن تك لايه و سه لايه، انواع مخازن عمودي و افقي، مخازن كلر زني، مخازن سم پاشي، مخازن مكعبي، مخازن نيساني و .... در ظرفيت هاي 70 ليتري تا 20000 ليتري قابل ارائه مي باشد:

جهت اطلاع از قيمت به روز مخازن با واحد فروش مخازن تماس حاصل فرماييد:
02144787073

محاسبه حجم مخزن ذخيره آب

براي اينكه حجم مخزن ذخيره آب يك واحد ساختماني مورد تاييد اداره آب و فاضلاب قرار گيرد نياز است تا بر اساس دستور العمل هاي ابلاغي اين سازمان تجهيزات مورد نياز تهيه و نصب شوند. در صورتي كه به اداره آب و فاضلاب شهر خود مراجعه نماييد تا دستور العمل انتخاب مخزن آب و نحوه نصب پمپ آب را دريافت نماييد احتمالاً برگه اي مشابه برگه زير تحويل شما داده خواهد شد.

چرا اصلاً نياز به خريد مخزن ذخيره آب شرب ( مخزن آب ) داريم ؟ مگر نصب پمپ كافي نيست ؟
افت فشار شبكه آبرساني در بسياري از شهرها موجب شده است آب با فشار كافي به طبقات سوم و چهارم و بالاتر نرسد. تا قبل از اجرايي شدن قانون منع نصب مستقيم پمپ روي شبكه آبرساني ، بسياري از هموطنان با نصب مستقيم پمپ اقدام به تقويت فشار آب مجتمع ساختماني خود مي كردند. با افزايش تعداد اين پمپ ها اختلالات بسياري در شبكه آب شهري ايجاد شد :

1-در نقاطي كه نشتي ناشي از فرسودگي وجود داشت ، فشار منفي ناشي از مكش پمپ ها منجر به ورود آب آلوده به داخل لوله ها و آلوده شدن آب تصفيه شده مي گرديد.

2-خرابي كنتورهاي آب و در مواردي تحميل آب بهاي چند برابري به شهروندان

3-قطع آب بسياري از مشتركين در هنگام مكش پمپ توسط همسايگان و …

همچنين به دليل وجود نداشتن به اندازه آب داخل لوله ها در بسياري از موارد منجر به خشك كار كردن و در نتيجه خرابي مكرر پمپ ها و ديگر اجزاي تاسيسات ساختمان مي شد .

آنچه عنوان شد مسبب وضع قوانين و استاندادرهاي متعددي در سازمان نظام مهندسي ، آب و فاضلاب كشور و شهرداري ها شد تا نصب مخزن هاي ايستا پليمر شريف با حجم كافي را براي واحدهاي مسكوني نوساز را اجباري كنند.

همچنين شركت آب و فاضلاب را واداشت تا با استفاده از ابزارهاي قانوني مشتركيني كه به صورت مستقيم اقدام به نصب پمپ بعد از كنتور كرده بودند را مجاب به نصب مخزن ذخيره قبل از پمپ در ساختمانهاي خود كنند.

در مكانهايي كه به دليل داشتن جاذبه هاي گردشگري ، در دوره هاي كوتاه مدت سال ( ايام تعطيلات و …) جمعيت مسكونشان چندين برابر مي شود با توجه به تجربيات سالهاي قبل ، مي بايست حجم ذخيره آب را افزايش داد .

در صورتي كه شما پيش بيني مي كنيد ممكن است بيش از يك روز در ايام خاصي از سال با قطعي آب شبكه شهري مواجه باشيد مي بايست تعداد روزها را ضربدر تعداد نفرات و ضربدر 150 ليتر (سرانه مصرف هر فرد) كنيد تا حجم منبع ذخيره مورد نياز به دست آيد.

02144787073

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ آذر ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۳۸:۰۴ ] [ آي آر مخزن ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

آي آر مخزن توليد كننده انواع مخازن آب شرب، مخازن اسيدي، مخازن سوخت، مخازن كامپوزيت، گالوانيزه، پلي اتيلن و ... تلفن تماس: 02144787172
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب