توليد انواع مخازن
 
نويسندگان
جستجو
پيوندهای روزانه
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 2
دیروز : 8
افراد آنلاین : 1
همه : 2160

آموزش جوش پلي اتيلن موضوعي است كه در اين مقاله از ايستا پليمر شريف به آن ميپردازيم. پلي اتيلن يكي از پليمرهاي رايج، فراوان و ارزان قيمت است كه در موارد زيادي كاربرد دارد. آنها داراي گريدهاي مختلفي هستند و با دانسيته كم و زياد توليد ميشود.

جوشكاري لوله و اتصالات پلي اتيلن ايستا پليمر شريف به روش لب به لب (Butt Fusion) را كاملاً تشريح خواهيم نمود و نحوه جوش لوله پلي اتيلن و اتصالات و ديگر لوله هاي پلي اتيلن با ابعاد و فشار‌هاي مختلف را با نمودار توضيح مي دهيم.

گارانتي و خدمات پس از فروش محصولات

دستگاه جوش لوله پلي اتيلن

يكي از مهمترين نكات و مسائلي كه در اجراء شبكه لوله‌هاي پلي اتيلني قابل توجه است، نحوه جوشكاري لوله ها و اتصالات مي باشد. جوشكاري لوله ها و اتصالات به دو صورت الكترو فيوژن (Electro Fusion) و لب به لب (Butt Fusion) صورت مي پذيرد . البته روش هاي ديگري نيز وجود دارد كه كمتر رايج است و كاربرد فراوان ندارد.

روش جوشكاري لب به لب (Butt Fusion) در اين متن آموزش داده خواهد شد، با وجود اينكه جوشكاري لب به لب لوله ‌هاي پلي اتيلن در مقايسه با جوشكاري لوله هاي فلزي بسيار ساده و سريع است. به همين دليل ، آموزش صحيح جوشكاري و رعايت شرايط آن داراي اهميت بسياري است.

دستگاه جوش لوله پلي اتيلن براي انجام عمليات اتصال بايستي به فردي سپرده شود كه روش و دستورالعمل استفاده از دستگاه را كاملاً بداند و ثانياً شرايط اماده سازي لوله ها و بازرسي هاي چشمي را بشناسد و ثالثاً دستورالعمل انجام جوشكاري لب به لب را به ترتيب رعايت نمايد.

راهنماي جوش لوله پلي اتيلن سعي بر اين دارد نكات مهمي در رابطه با بازرسي چشمي جوشكاري و مشخصات ظاهري جوش ارائه گردد. علاوه بر آن، به شرح كامل بهره برداري از دستگاه جوشكاري پرداخته مي شود و توصيه هاي خاص در زمينه بهره برداري و ايمني ارائه مي كند.
توصيه مي‌شود مطلب استاندارد جوش لوله پلي اتيلن را مطالعه نماييد.

دستگاه جوش لوله پلي اتيلن


عناوين اصلي راهنماي جوشكاري لوله پلي اتيلن شامل موارد ذيل است :

• مقدمه

• روش جوشكاري لب به لب

• مراحل جوشكاري لب به لب

• توصيه‌هاي مهم در جوشكاري لب به لب

• بهره برداري از دستگاه جوشكاري

• ايمني در هنگام جوشكاري لوله پلي اتيلن

• جداول جوشكاري لب به لب
توصيه هاي مهم ايستا پليمر شريف در جوشكاري لب به لب لوله ‌هاي پلي اتيلن

• لوله و اتصالات الزاما بايد در يك كارخانه توليد گردد در غير اين صورت محل جوش و اتصال دچار ترك و شكستگي ميگردد

دستگاه جوش لوله پلي اتيلن

• فقط لوله هايي را مي توان تحت اين نوع جوشكاري قرار داد كه اولاً از نظر قطر و ضخامت برابر باشند و ثانياً از نظر جنس كاملاً يكسان باشند.

• قبل از هر جوش، بايستي سطوح اتو كاملاً تميز شود . بدين منظور لازم است قبل از جوشكاري اصلي لوله ها ، يك بار جوش آزمايشي (Dummy Join) صورت گيرد.

• همواره صحت عملكرد ترموستات مربوط به اتو از طريق ترمومترهاي دقيق ديجيتالي كنترل شود تا اطمينان حاصل شود دماي مورد نظر در اتو تامين مي گردد.

• بجز مواقعي كه اتو در بين دو لوله قرار دارد، همواره اين وسيله بايستي در غلاف مربوطه نگهداري شود تا از جريان باد، گرد و خاك و خرابي محافظت شود.

• همواره لازم است دو سر لوله هاي مورد جوشكاري كه خارج از دستگاه هستند بوسيله درپوش هاي مربوط (Cap) پوشيده شوند تا از جريان سريع هوا و كوران جلوگيري شود، چون در غير اينصورت سريع سرد مي شوند و معيوب خواهند بود.

• بهتر است در زير دستگاه جوشكاري بستر مناسب و تميزي پهن شود تا آلودگي و ذرات مزاحم محيط اطراف مانع كار نگردند.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۴۱:۲۶ ] [ آي آر مخزن ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

آي آر مخزن توليد كننده انواع مخازن آب شرب، مخازن اسيدي، مخازن سوخت، مخازن كامپوزيت، گالوانيزه، پلي اتيلن و ... تلفن تماس: 02144787172
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب